Vaiko alimentų priteisimas – mūsų patyrę teisininkai padės Jums

Mes padėsime Jums prisiteisti alimentus, nepriklausomai nuo to, ar esate susituokę, išsiskyrę, ar net nebuvote susituokę. Prireikus, padėsime nustatyti tėvystę. Vaiko tėvas privalo prisidėti prie vaiko išlaikymo, todėl nieko nelaukdami kreipkitės dėl alimentų priteisimo ir mes parengsime visus reikalingus dokumentus bei atliksime kitus būtinus teisinius veiksmus. Mūsų kvalifikuoti ir patyrę šeimos teisės specialistai patars ir padės Jums visais iškilusiais alimentų priteisimo klausimais. Vaiko alimentų pritesimas jau galimas ir internetu. Jums tereikia užpildyti žemiau esančią anketą ir vaiko alimentų priteisimas bus pradėtas jau dabar.

Kokio dydžio alimentai vaikui gali būti priteisti?

Vienas dažniausiai užduodamų klausimų, kokio dydžio alimentus galima prisiteisti iš vaiko tėvo. Nors orientaciniu vaiko alimentų dydžiu yra laikoma pusė minimalios mėnesinės algos, tačiau teismas ne kiekvienu atveju priteisia būtent tiek. Alimentai vaikui būna priteisiami atsižvelgiant į vaiko poreikius bei tėvų turtinę padėtį. Atitinkamai teismo priteisiami alimentai gali būti didesni arba mažesni už pusę minimalios mėnesinės algos. Jeigu vaiko tėvas neprisideda prie išlaikymo, tuomet alimentų priteisimas teismo keliu užtikrins visišką vaiko poreikių patenkinimą. Pageidaujant, mes iš anksto galėsime įvertinti, kokio dydžio būtų galimas alimentų priteisimas Jūsų situacijoje.

Už kokį laikotarpį galima reikalauti alimentų vaikui įsiskolinimo?

Išlaikymas (alimentai) vaikui yra mokamas nuo ieškinio dėl alimentų priteisimo pareiškimo dienos. Tai reiškia, kad vaiko alimentų priteisimas skaičiuojasi nuo kreipimosi į teismą dienos. O kas jeigu vaiko tėvas visiškai neprisidėjo prie vaiko išlaikymo ilgesnį laiko tarpą? Kitaip tariant, kitas dažnai užduodamas klausimas yra, už kokį laiko tarpą iš vaiko tėvo galima reikalauti nemokėtų alimentų įsiskolinimo. Tuo atveju, kai vaiko tėvas visiškai neprisidėjo prie bendro vaiko išlaikymo, Jūs turite teisę reikalauti padengti susidariusį nemokėtų alimentų įsiskolinimą už pastarųjų trijų metų laikotarpį. Jeigu vaiko tėvas epizodiškai prisidėjo prie vaiko išlaikymo, tuomet šia jo prisidėta prie vaiko išlaikymo suma reikalaujamas alimentų įsiskolinimas gali būti sumažintas. Bet kuriuo atveju, esant vaiko išlaikymo įsiskolinimui, tiek alimentų priteisimas, tiek alimentų įsiskolinimo priteisimas, kaip du atskiri reikalavimai turi būti įtraukti į teismui reiškiamą ieškinį.

Laikino vaiko išlaikymo priteisimas, kol vyksta bylos nagrinėjimas

Pageidaujant, kol vyksta bylos dėl alimentų priteisimo nagrinėjimas, teismo galima pareikalauti, jog būtų priteistas laikinas išlaikymas. Įstatymai Jums užtikrina teisę gauti laikiną išlaikymą iš karto nuo kreipimosi į teismą dienos iki bus galutinai išnagrinėtas vaiko išlaikymo klausimas ir priimtas teismo sprendimas. Laikinas vaiko išlaikymo (alimentų) priteisimas aktualus, kuomet, pavyzdžiui, vien motinos gaunamų pajamų nepakanka patenkinti vaiko poreikiams ir būtina kuo skubiai spręsti šią problemą. Laikinas vaiko alimentų priteisimas skirtas vaiko interesų apsaugai, todėl visuomet gali būti įtrauktas į alimentų ieškinį kaip papildomas reikalavimas.