Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Skyrybų advokatai » Skyrybos – nuo ko pradėti?

SKYRYBOS – NUO KO PRADĖTI? DAŽNIAUSIAI DAROMOS KLAIDOS!

Priėmus sprendimą nutraukti santuoką, kiekvienam iš sutuoktinių svarbiausia suprasti, kokios bus santuokos nutraukimo pasekmės: pavyzdžiui, jeigu turi, į kokį turtą kiekvienas iš sutuoktinių turi teisę pretenduoti, kaip dalinamas bendras sutuoktinių turtas, kokiam vaikų išlaikymui teismai pritaria ir panašiai. Net jeigu sutuoktiniai nusprendžia išsiskirti taikiai arba bendru sutarimu, tačiau pateiktuose skyrybų dokumentuose aptartas turto padalinimas ar kitos aplinkybės teismui atrodo netinkamos, skyrybų procesas gali užsitęsti, sukelti daug neigiamų emocijų, pareikalauti papildomo laiko ir išlaidų. Viena dažniausių pagalbos besiskiriančių asmenų daromų klaidų yra santuokos nutraukimo formalumų patikėjimas paprastiems skyrybų paslaugas siūlantiems teisininkams arba įmonėms, kurie neturi reikalingos teisinės kvalifikacijos bei būtinų procesinių įgaliojimų, kad profesionaliai paruoštų skyrybų dokumentus ir pasirūpintų visu santuokos nutraukimo procesu iki pat galutinio teismo sprendimo. Šie teisininkai ir įmonės (su arba be kliento žinios) visuomet kreipiasi pagalbos į advokatus, tapdami už papildomą kliento mokestį tarpininkais tarp advokatų ir klientų. Toks tarpininkavimas skyrybų procese yra visiškai nereikalingas ir realiai klientui kainuoja daugiau laiko ir pinigų. Todėl patariame santuokos nutraukimo formalumus patikėti tiesiai skyrybų advokatams, o ne tarpininkams, nes tik tokiu būdu jūsų skyrybos bus iš tiesų greitos ir pigios.

Sužinokite daugiau: Skyrybos internetu | Skyrybos dėl vieno arba abiejų sutuoktinio kaltės | Skyrybos vieno sutuoktinio prašymu | Skyrybos bendru sutuoktinių sutarimu | Skyrybos gyvenant užsienyje | Skyrybos ir turto dalybos | Greitos skyrybos

Skyrybos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose

Skyrybų advokatai teisines paslaugas teikia visoje Lietuvoje. Mes maksimaliai prisitaikome prie klientų poreikių, todėl teisinę pagalbą teikiame tiek nuotoliniu būdu (internetu). Tai reiškia, kad, pasirinkus skyrybas internetu, jums nereikėtų vykti į advokatų kontorą privačiai mokamai konsultacijai. Todėl jeigu nenorite niekur vykti iš namų ir stovėti eilėje prie teismo raštinės durų, o skyrybų dėl kaltės atveju dar ir sutaupyti 25 procentų žyminio mokesčio, rekomenduojame skyrybų procesą teisme su kvalifikuotų skyrybų advokatų pagalba inicijuoti būtent nuotoliniu būdu (internetu), kadangi šią galimybę šalims numato Lietuvos įstatymai.

Skyrybos internetu – kodėl verta rinktis skyrybas internetu?

Skyrybos internetu pasirenkamos dėl to, kad kainuoja mažiau, nes nereikia susitikinėti, gaišti laiko, o paprastai einama tiesiai prie reikalo, todėl išvengiama papildomų išlaidų. Skyrybų internetu atveju dokumentų tvarkymas nuotoliniu būdu reiškia, kad galite būti bet kurioje pasaulio vietoje, o vien dėl pasirašymo jums tikrai nereikės sugrįžti. Mes už jus pasirūpinsime visais santuokos nutraukimo formalumais iki pat galutinio teismo sprendimo. Be to, skyrybų advokatai informuos jus apie visą skyrybų proceso eigą bei paaiškins visas esmines detales, kurias jums bus pravartu žinoti, todėl jums nekils jokių neaiškumų.

Skyrybos gyvenantiems užsienyje nuotoliniu būdu

Šiandien bendravimas nuotoliniu būdu su advokatais tapo neišvengiamas, kadangi Lietuvos piliečiai be didesnių apribojimų keliauja, dirba ir apsigyvena kitose šalyse. Sutuoktiniams, nutarusiems išsiskirti, tenka ne vieną kartą apsilankyti advokatų kontoroje, kad suderinti tarpusavyje santuokos nutraukimo padarinių klausimus: pavyzdžiui, (jeigu yra turto, skolų, vaikų) turto padalijimo, skolinių įsipareigojimų paskirstymo, vaikų išlaikymo dydžio ir formos bei kitus santuokos nutraukimo aktualius klausimus. Tačiau gyvenant skirtingose valstybėse tokia praktika sunkiai įmanoma. Mūsų tikslas yra keisti šią situaciją ir sudaryti visas sąlygas į sklandų skyrybų procesą, nepaisant to, kur randasi klientas. Todėl siūlomų skyrybų internetu privalumais gali pasinaudoti ne tik Lietuvoje gyvenantieji, tačiau ir į užsienio šalis išvykusieji asmenys. Mes atliekame visas santuokos nutraukimo procedūras iki pat ištuokos dokumentų gavimo.

Skyrybos – dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl skiriantis reikalinga skyrybų advokatų pagalba?

Paprastai sutuoktiniams išsiskirti patiems būna sudėtinga, kadangi reikia suderinti tarpusavyje pozicijas dėl visų santuokos nutraukimo padarinių, be trūkumų suruošti visus skyrybų dokumentus, surinkti teismui santuokos nutraukimo byloje reikalingas pažyma iš valstybinių registrų, informuoti trečiąsias šalis apie skyrybų procesą, patvirtinti priedus ir kopijas, tinkamai pateikti visus skyrybų procesinius dokumentus teismui. Teismui nustačius kokius nors procesinių dokumentų trūkumus, šie būtinai per nustatytą terminą turi būti pašalinti, nes priešingu atveju dokumentai atmetami. Skyrybų advokatai operatyviai per kelias dienas paruoš teismui reikalingus skyrybų dokumentus, surinks visas pažymas iš valstybinių institucijų, patvirtins priedus, kopijas, pateiks viską teismui, pašalins bet kokius trūkumus, informuos apie bylos eigą ir pasirūpins visais kitais skyrybų proceso formalumais. Jums nereikės niekur eiti ir gaišti laiko – viską už jus sutvarkę, persiųsime jums ištuoką patvirtinantį teismo sprendimą ir skyrybų procesas bus baigtas. Be to, suteiksime naudingų patarimų, kurie padės išvengti įvairių nemalonumų skyrybų proceso metu.

Kaip pasirinkti skyrybų būdą?

Lietuvos įstatymai numato tris galimus santuokos nutraukimo būdus, tai yra: 1) skyrybos bendru sutuoktinių sutarimu, 2) skyrybos dėl vieno arba abiejų sutuoktinio kaltės, 3) skyrybos vieno sutuoktinio prašymu. Jeigu neapsisprendžiate, kokį skyrybų būdą pasirinkti, ar per daug painu ir sunku susigaudyti tarp įstatyme numatytų būtinų sąlygų, mes galėsime jums padėti, kai tik susisieksite su mumis. Norint skirtis bendru sutuoktinių sutarimu, dėl sutuoktinių kaltės ar vieno sutuoktinio prašymu, jums tereikia užpildyti skyrybų anketą.

Kada pasirenkamos skyrybos bendru sutarimu ir kada skyrybos dėl sutuoktinio kaltės?

Bendru sutarimu skirtis galite, jei sutariate dėl santuokos nutraukimo fakto ir visų santuokos nutraukimo padarinių (pavyzdžiui, turto, skolų, vaikų, kt.: tai yra, kaip dalinsitės turtą ir kreditus, su kuo liks gyventi nepilnamečiai vaikai, kokio dydžio išlaikymas jiems bus mokamas, t.t.). Jei nepavyksta susitarti dėl bent vieno iš šių dalykų, tuomet santuoką nutraukti galite dėl vieno arba abiejų sutuoktinių kaltės ginčo teisena. Tokiu atveju skyrybų advokatai parengia ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl vieno arba abiejų sutuoktinių kaltės, kuriame išdėstomi visi jūsų reikalavimai, atstovauja ir gina jūsų interesus teisme, o teismas galiausiai, įvertinęs visas bylos aplinkybes, argumentus ir įrodymus, išsprendžia santuokos nutraukimo padarinių klausimus. Mūsų tikslas pasirūpins, kad, pasibaigus skyrybų procesui, jūsų reikalavimai būtų maksimaliai patenkinti, o patirtos teisinės išlaidos būtų priteistos atgal.

Ar sutuoktiniai visuomet sutinka nutraukti santuoką bendru sutarimu?

Dauguma sutuoktinių, kurie yra mūsų klientai, nutraukia santuoką bendru sutarimu. Visuomet paaiškiname, kad tik bendru sutarimu nutraukiant santuoką galima daugiausiai sutaupyti laiko ir pinigų. Tik skiriantis bendru sutarimu netaikomas teismo žyminis mokestis, o pats teismo procesas netrunka net mėnesio nuo skyrybų dokumentų pateikimo. Mes visuomet stengiamės, kad skyrybos bendru sutarimu tarp sutuoktinių taptų įmanomos. Tam išnaudojame ir ikiteismines procedūras – prireikus, įtraukiame į sutuoktinių tarpusavio derybas nešališką trečiąjį asmenį (mediatorių), kurio tikslas būna surasti tam tikrą kompromisą tarp sutuoktinių. Įsitikinus, jog skyrybos bendru sutarimu tarp sutuoktinių negalimos, bei nepavykus mediacijai, pereiname prie skyrybų ginčo tvarka inicijavimo. Nors skyrybos dėl kaltės yra brangesnės ir trunka ilgiau, nei skyrybos bendru sutarimu, tačiau su patyrusiais skyrybų advokatais jūs visuomet turite tam tikrą pranašumą skyrybų procese, kadangi skyrybų advokatai pasirūpins, kad jūsų reikalavimai būtų maksimaliai patenkinti, o patirtos bylinėjimosi išlaidos priteistos iš priešingos šalies.

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti nurodytais kontaktais.