Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Skyrybų advokatai » Skyrybos

SKYRYBOS

Sužinokite daugiau: Skyrybos internetu | Skyrybos dėl sutuoktinio kaltės | Skyrybos vieno sutuoktinio prašymu | Skyrybos bendru sutarimu | Skyrybos gyvenant užsienyje | Sutuoktinių turto dalybos | Skyrybų kaina | Skyrybų dokumentai | Skyrybų procesas | Skyrybos – nuo ko pradėti? | Greitos skyrybos

Pradedant skyrybų procesą vienas svarbiausių sprendimų yra tinkamo teisininko pasirinkimas. Kodėl verta rinktis skyrybų advokatus?

Tik skyrybų advokatai turi reikalingą teisinę kvalifikaciją, kompetenciją bei įstatyminius įgaliojimus, kad profesionaliai be trūkumų paruoštų teismui reikalingus procesinius dokumentus ir atliktų visus kitus skyrybų proceso formalumus. Skyrybų advokatai surinks teismui reikalingas pažymas, patvirtins dokumentų kopijas, informuos apie procesą trečiuosius asmenis, pateiks teismui visus dokumentus, ves bylą, tvarkys korespondenciją, atstovaus ir atsiųs galutinį teismo sprendimą. Be to, tik su skyrybų advokatais inicijuojant skyrybų procesą nuotoliniu būdu (internetu) galite sutaupyti ketvirtadalį (25 procentus) teismo žyminio mokesčio ir prisiteisti patirtas teisines išlaidas atgal.

 • Konsultuojame ir teikiame teisines paslaugas santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia, santuokoje įgyto turto padalijimo, santuokoje įgyto turto pripažinimo asmenine nuosavybe, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo, išlaikymo (alimentų) priteisimo, išlaikymo dydžio pakeitimo (sumažinimo, padidinimo), sutuoktinių tarpusavio išlaikymo priteisimo, tėvystės nustatymo, nuginčijimo ir kitais šeimos teisės klausimais.
 • Nesvarbu, kuriame Lietuvos mieste ar užsienio šalyje gyvenate, nes teisines paslaugas teikiame visoje Lietuvoje bei įvairiose užsienio šalyse gyvenantiems asmenims.
 • Negalint ar nenorint dalyvauti teismo posėdžiuose, mes atstovausime jūsų interesus jums nedalyvaujant teismo posėdžiuose arba mūsų prašymu teismas vyks rašytinio proceso tvarka ir šalių dalyvavimas apskritai bus nebūtinas. Teismui priėmus sprendimą dėl santuokos nutraukimo mes jums išsiųsime sprendimo nuorašą ir visas skyrybų procesas bus užbaigtas.
 • Rūpinamės skyrybų procesu nuo pirmos konsultacijos iki ištuokos liudijimo gavimo.

Pradėkite procesą užpildydami skyrybų anketą

Skyrybos bendru sutarimu

Skyrybų procesas abiejų sutuoktinių bendru sutarimu

Pirmiausia išsiaiškiname, koks skyrybų būdas geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius bei interesus, bei aptariame kitus su skyrybų procesu susijusius klausimus.

Pradėję skyrybų procesą, mes linkę vesti derybas su kita šalimi ir ieškoti bendro sutarimo, kadangi toks kelias leidžia ir po skyrybų išsaugoti “sveikus” santykius tarp šeimos narių. Be to, taip kartu sutaupomos papildomos bylinėjimosi išlaidos bei išvengiama nereikalingo streso.

Taigi skyrybų procesas abiejų sutuoktinių bendru sutarimu yra vienas iš paprasčiausių, greičiausių ir pigiausių būdų nutraukti santuoką. Per kelias dienas paruošę visus reikalingus procesinius dokumentus (teismui skirtą prašymą dėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu, teisinių pasekmių sutartį ir kt.), surinkę pažymas iš valstybinių institucijų, patvirtinę dokumentų kopijas, informavę trečiuosius asmenis apie procesą – pateiksime teismui visus skyrybų dokumentus ir jų priedus bei užvesdami atskirą elektroninę teismo bylą. Vienas iš elektroninių bylų privalumų yra operatyvesnis teismo proceso, todėl paprastai skyrybų procesas netrunka nei mėnesio.

Daugiau apie skyrybas bendru sutarimu

Skyrybos dėl vieno iš sutuoktinių kaltės arba dėl abiejų sutuoktinių kaltės

Skyrybos vieno sutuoktinio iniciatyva, vienam sutuoktiniui nesutinkant, dėl vieno arba abiejų sutuoktinių kaltės pasirenkamos, jeigu neįmanomas taikus santuokos nutraukimas. Tokiu imamės visų reikalingų teisinių veiksmų, kad būtų maksimaliai patenkinti jūsų interesai skyrybų byloje.

Skyrybų procesas dėl vieno iš sutuoktinių kaltės yra ilgesnis, sudėtingesnis ir brangesnis, kadangi kita šalis paprastai prieštarauja ir neigia savo kaltę dėl santuokos nutraukimo. Tuo tarpu skyrybos dėl abiejų sutuoktinių kaltės pasirenkamos, kai sutuoktiniai nesugeba susitarti dėl visų santuokos nutraukimo padarinių ir kai nei vienas iš sutuoktinių nėra kaltas dėl faktinio santuokos iširimo.

Daugiau apie skyrybas dėl kaltės

Skyrybos gyvenantiems užsienyje

Skyrybų ar kitos šeimos teisės paslaugos gyvenantiems užsienyje iš esmės niekuo nesiskiria nuo teisinių paslaugų asmenims gyvenantiems Lietuvoje. Tik paslaugos paprastai būna teikiamos nuotoliniu būdu (internetu).

Santuokos nutraukimas bendru sutuoktinių susitarimu yra pats paprasčiausias, pigiausias ir greičiausias būdas nutraukti santuoką gyvenantiems užsienyje. Mes galime parengti skyrybų dokumentus taip, jog jums abiem neprireiktų grįžti į Lietuvą ir dalyvauti teismo posėdyje.

Daugiau apie skyrybas gyvenantiems užsienyje arba skyrybas internetu

Skyrybų sąlygos

LR civilinis kodeksas numato tris galimus santuokos pasibaigimo ją nutraukiant atvejus.

Santuokos nutraukimas bendru abiejų sutuoktinių sutikimu

Sutuoktinių bendru sutikimu santuoka gali būti nutraukta, jeigu yra visos šios sąlygos:

 1. Nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai;
 2. Abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (turto padalijimo, vaikų išlaikymo ir pan.);
 3. Abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs.

Santuoka bendru sutikimu nutraukiama supaprastinto proceso tvarka.

Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu
 1. Santuoka vieno sutuoktinio prašymu gali būti nutraukta esant bent vienai iš šių sąlygų:
 2. Sutuoktiniai gyvena skyrium daugiau nei vienerius metus;
 3. Vienas sutuoktinis pripažintas teismo sprendimu neveiksniu po santuokos sudarymo;
 4. Vienas sutuoktinis teismo sprendimu pripažintas nežinia kur esančiu;
 5. Vienas sutuoktinis atlieka laisvės atėmimo bausmę ilgiau nei vienerius metus už netyčinį nusikaltimą.

Neveiksnaus sutuoktinio interesais prašymą dėl santuokos nutraukimo gali paduoti jo globėjas, prokuroras arba globos ir rūpybos institucija.

Santuokos nutraukimas, esant vieno iš sutuoktinių arba abiejų kaltei

Sutuoktinis gali reikalauti nutraukti santuoką, jeigu ji faktiškai iširo dėl kito sutuoktinio kaltės. Sutuoktinis pripažįstamas kaltu dėl santuokos iširimo, jeigu jis iš esmės pažeidė savo kaip sutuoktinio pareigas, numatytas įstatyme, ir dėl to bendras sutuoktinių gyvenimas tapo negalimas. Preziumuojama, kad santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės, jeigu jis yra nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą arba yra neištikimas, arba žiauriai elgiasi su kitu sutuoktiniu ar šeimos nariais, arba paliko šeimą ir daugiau kaip vienerius metus visiškai ja nesirūpina.

Sutuoktinis, kuriam pareikštas ieškinys dėl santuokos nutraukimo, gali prieštarauti dėl savo kaltės ir nurodyti faktų, patvirtinančių, kad santuoka iširo dėl kitos šalies kaltės. Teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, gali pripažinti, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės. Pripažinus, jog santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, atsiranda tos pačios pasekmės, kaip ir nutraukus santuoką sutuoktinių bendru sutikimu.

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti nurodytais kontaktais.