Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Skyrybų advokatai » Skyrybos UK Anglijoje

SKYRYBOS UK (ANGLIJOJE)

Skyrybos UK – jokių paslėptų sąlygų ir tarpininkavimo išlaidų


Skyrybos Anglijoje internetu – pradėkite skyrybų procesą dabar užpildydami skyrybų anketą. O jeigu turite klausimų pateikite užklausą.

Dažnai kyla klausimų, ar galimos skyrybos UK, ar geriau norintiems nutraukti santuoką sutuoktiniams grįžti į Lietuvą, ar geriau iniciuoti procesą Anglijoje su Anglijos advokatų pagalba. Anglijoje gyvenančių sutuoktinių skyrybų proceso Lietuvoje pagrindiniai privalumai tame, kad procesas vyksta Lietuvių kalba, kas leidžia aiškiai suprasti visų dokumentų ir teismo sprendimų esmę; be to, skyrybos Lietuvoje paprastai būna žymiai pigesnės ir dažnai netgi paprastesnės, nei skyrybos Anglijoje. Tačiau jeigu esate Lietuvos pilietis, bet jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Anglijoje, tuomet nutraukti santuoką Lietuvoje galite tik esant tam tikroms sąlygoms.

Jei jus domina skyrybos UK, spauskite šią nuorodą ir pasinaudokite paslauga „Skyrybos gyvenant Anglijoje arba skyrybos gyvenant užsienyje“.

Su kokiais sunkumais gali kartais tekti susiduri, kuomet Anglijoje gyvenantys sutuoktiniai, kurie yra išsideklaravę iš Lietuvos, nori nutraukti santuoką Lietuvoje? Pasitaiko atvejų, kai parengus visus reikalingus skyrybų dokumentus ir pateikus juos Lietuvos teismui, teismas atsisako juos priimti. Vis dėlto teismas dažnai nepagrįstai atsisako priimti dokumentus ir tokiu atveju reikėtų teikti skundą. Pateiksime praktinį pavyzdį, kaip tokiu atveju vyksta procesas.

Anglijoje gyvenantys sutuoktiniai (pareiškėjai) kreipėsi į teismą, prašydami nutraukti santuoką bendru sutikimu ir patvirtinti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Apylinkės teismas nutartimi atsisakė priimti prašymą, nurodydamas, kad abu pareiškėjai gyvena Anglijoje, todėl, vadovaujantis Europos Tarybos 2003-11-27 reglamentu (EB) Nr. 2201/2003 Lietuvos teismai neturi jurisdikcijos nagrinėti pareiškėjų santuokos nutraukimo bylos.

Pateikus atskirąjį skundą, apeliacinės instancijos teismas, išnagrinėjęs civilinės bylos medžiagą bei įvertinęs atskirojo skundo argumentus, pripažįsta, jog pirmosios instancijos teismas netinkamai aiškino faktines bylos aplinkybes ir bendrąsias nacionalinio teismingumo taisykles nustatančias teisės normas, todėl priėmė neteisėtą ir nepagrįstą nutartį, kuria atsisakė priimti pareiškėjų prašymą, išmitinai remiantis aplinkybe, jog abu sutuoktiniai gyvena Anglijoje.

CPK 784 straipsnio 1 dalis nustato, jog Lietuvos Respublikos teismams yra teismingos šeimos bylos, jeigu nors vienas iš sutuoktinių yra Lietuvos Respublikos pilietis arba asmuo be pilietybės ir šio asmens be pilietybės nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje. Nurodytoje teisės normoje Lietuvos Respublikos teismų jurisdikcija grindžiama nors vienos iš taikymo sąlygų, sietinų su viena iš ginčo šalių, nustatymu – arba Lietuvos Respublikos pilietybės turėjimu, arba tos šalies nuolatinės gyvenamosios vietos turėjimu Lietuvos Respublikoje, jei tai yra asmuo be pilietybės.

2003-11-27 Tarybos reglamento (EB) Nr. 2201/2003 „Dėl jurisdikcijos ir teismų sprendimų, susijusių su santuoka ir tėvų pareigomis, pripažinimo bei vykdymo, panaikinantis Reglamentą (EB) Nr. 1347/200“ 3 straipsnio 1 dalies b punkte nustatyta, jog bylose, susijusiose su santuokos nutraukimu, gyvenimu skyrium (separacija) ir santuokos pripažinimu negaliojančia, jurisdikciją turi teismai, esantys toje valstybėje narėje, kurios teritorijoje yra vieno iš sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta, jeigu buvo paduotas bendras pareiškimas. Taigi, ir pagal minėtą reglamentą pareiškėjų prašymas yra teismingas Lietuvos Respublikos teismams.

Todėl apeliacinės instancijos teismas nusprendė, kad pirmosios instancijos teismo nutartis, kuria buvo atsisakyta priimti pareiškėjų prašymą kaip neteismingą, naikintina ir klausimas dėl prašymo priėmimo perduotinas nagrinėti apylinkės teismui iš naujo.

Iš šio pavyzdžio matyti, jog skyrybos gyvenant UK gali sąlygoti tam tikrų procesinių kliūčių. Dėl to būtina skyrybų proceso formalumus patikėti kvalifikuotiems skyrybų advokatams. Skyrybos Anglijoje yra viena iš mūsų praktikos sričių, todėl jei jus domina skyrybos UK, spauskite šią nuorodą ir pasinaudokite paslauga „Skyrybos Anglijoje arba skyrybos gyvenant užsienyje“.

Turite klausimų? Susiekite su mumis. PATEIKTI UŽKLAUSĄ

SKYRYBOS UK (ANGLIJOJE) INTERNETU – pradėti procesą