Skyrybų dokumentai – kas reikalinga teismui?

Kreipiantis į teismą dėl skyrybų būtina pateikti tam tikrą skyrybų dokumentų sąrašą. Skyrybų dokumentų paketą gali sudaryti skirtingi dokumentai, priklausomai nuo Jūsų situacijos ir pasirinkto skyrybų būdo, tačiau bet kuriuo atveju tam tikri skyrybų dokumentai visais atvejais yra būtini (t. y. nesvarbu, ar vyksta skyrybos bendru sutarimu, ar skyrybos dėl vieno arba abiejų sutuoktinių kaltės). Tarp šių skyrybų dokumentų yra santuokos liudijimas (išrašas), pažymos, susijusios su turimu kilnojamuoju ir nekilnojamuoju turtu, pažyma apie šeimos sudėtį, jeigu yra vaikų, kt. Po to, kai skyrybų dokumentai būna pateikti teismui, teismas gali informuoti apie trūkstamus skyrybų dokumentus, kurie per nustatytą terminą teismui turėtų būti papildomai pateikti. Norėdami sužinoti, kokie skyrybų dokumentai reikalingi Jūsų atveju, susisiekite su mumis. Jums pageidaujant, mes už Jus surinksime reikalingas pažymas iš valstybinių įstaigų.

Skyrybų prašymas abiejų sutikimu

Kuomet vyksta skyrybos bendru sutarimu, teismui turi būti pateiktas skyrybų prašymas abiejų sutikimu. Skyrybų prašymas abiejų sutikimu teismui gali būti teikiamas tik tuomet, jeigu sutuoktiniai tarpusavyje būna apsprendę ir suderinę visus su santuokos nutraukimo padariniais susijusius klausimus (dėl turto, vaikų, kt.). Skyrybų prašymas abiejų sutikimu teismui būna teikiamas kartu su kitais priedais, tarp kurių svarbiausias yra sutuoktinių susitarimas dėl santuokos nutraukimo padarinių. Esame sukaupę daugiau nei dešimt metų patirtį skyrybų bylose, todėl žinome, kaip tinkamai, profesionaliai ir kokybiškai parengti visus Jums reikalingus skyrybų dokumentus. Skyrybų prašymą abiejų sutikimu bei santuokos nutraukimo padarinių sutartį parengsime už Jus per vieną dieną. Jau 936 klientai pasinaudojo mūsų teikiama teisine paslauga „skyrybos internetu“, kurią Lietuvoje pradėjome teikti vieni pirmųjų. Tai paprastas ir patogus būdas gauti reikalingus skyrybų dokumentus neišėjus iš namų, bei norint sutaupyti laiko ir pinigų. Jums tereikia užpildyti apačioje esančią skyrybų anketą ir Jūsų skyrybų prašymas abiejų sutikimu bei santuokos nutraukimo padarinių sutartis bus parengta jau kitą dieną.

Skyrybų ieškinys skiriantis dėl kaltės

Kai sutuoktiniai tarpusavyje nesusitaria dėl visų skyrybų byloje aktualių klausimų, tuomet skyrybų prašymas abiejų sutikimu yra negalimas ir vietoje skyrybų bendru sutarimu lieka ginčo teisena. Tai reiškia, kad teismui vietoje skyrybų prašymo abiejų sutikimu turi būti pateiktas skyrybų ieškinys dėl kaltės. Skyrybų ieškinys dėl kaltės – tai procesinis dokumentas, kuriame būna iškelti reikalavimui dėl tarp sutuoktinių neišspręstų aktualių klausimų. Gavęs skyrybų ieškinį dėl kaltės, teismas įvertinęs bylos aplinkybes bei atsikirtimus (jeigu tokie būna pateikti iš su skyrybų ieškinio reikalavimais nesutinkančio sutuoktinio pusės), priima sprendimą, ar skyrybų ieškinys turi būti tenkinamas pilnoje apimtyje, ar tik iš dalies. Skyrybų procesas ir kaina, priklausomai nuo to, ar pasirenkamos skyrybos bendru sutarimu (kai teikiamas skyrybų prašymas abiejų sutikimu), ar skyrybos ginčo teisena (kai teikiamas skyrybų ieškinys dėl kaltės) labai skiriasi. Skyrybų procesas ginčo teisenoje yra kur kas brangesnis, sudėtingesnis ir ilgiau trunka, todėl savo klientams skyrybas dėl kaltės siūlome tik tuomet, kai skyrybos bendru sutarimu yra neįmanomos.