Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Skyrybų advokatai » Skyrybos Airijoje

SKYRYBOS AIRIJOJE

Skyrybos Airijoje – jokių paslėptų sąlygų ir tarpininkavimo išlaidų


Skyrybos Airijoje internetu – pradėkite skyrybų procesą dabar užpildydami skyrybų anketą. O jeigu turite klausimų pateikite užklausą.

Dažnai kyla klausimų, ar galimos skyrybos Airijoje, ar geriau norintiems nutraukti santuoką sutuoktiniams grįžti į Lietuvą, ar geriau iniciuoti procesą Airijoje su Airijos advokatų pagalba. Airijoje gyvenančių sutuoktinių skyrybų proceso Lietuvoje pagrindiniai privalumai tame, kad procesas vyksta Lietuvių kalba, kas leidžia aiškiai suprasti visų dokumentų ir teismo sprendimų esmę; be to, skyrybos Lietuvoje paprastai būna žymiai pigesnės ir dažnai netgi paprastesnės, nei skyrybos Airijoje. Tačiau jeigu esate Lietuvos pilietis, bet jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Airijoje, tuomet nutraukti santuoką Lietuvoje galite tik esant tam tikroms sąlygoms.

Jei jus domina skyrybos Airijoje, spauskite šią nuorodą ir pasinaudokite paslauga „Skyrybos gyvenant Airijoje arba skyrybos gyvenant užsienyje“.

Su kokiais sunkumais gali kartais tekti susiduri, kuomet Airijoje gyvenantys sutuoktiniai, kurie yra išsideklaravę iš Lietuvos, nori nutraukti santuoką Lietuvoje? Gyvenant Airijoje santuokos nutraukimas bendru sutarimu Lietuvos teisme nesudaro jokių kliūčių. Tačiau kas jeigu Airijoje gyvenantys sutuoktiniai negali išsiskirti bendru sutarimu, vienas iš sutuoktinių savo vieno iniciatyva pareikalauja Lietuvos teisme nutraukti santuoką dėl kito sutuoktinio kaltės ir kartu pareiškia papildomus reikalavimus, pavyzdžiui, dėl nepilnamečio vaiko išlaikymo priteisimo, dėl Airijoje santuokos metu įgyto turto padalinimo ir kitus susijusius reikalavimus? Tokiu atveju Lietuvos teismas, nors ir galėdamas išspręsti patį santuokos nutraukimo reikalavimą, vis dėlto atsisakys nagrinėti bylą dėl kitų papildomai išreikštų reikalavimų neteismingumo. Kaip tai vyksta, iliustruoja toliau pateiktas pavyzdys iš teismų praktikos.

Nagrinėjamoje santuokos nutraukimo byloje abiejų sutuoktinių (tai yra tiek ieškovo, tiek atsakovės) ir jų vaikų įprastinė, faktinė gyvenamoji vieta yra Airijoje. Šioje byloje pareikšta keletas sąlyginai savarankiškų reikalavimų, t. y. reikalaujama nutraukti santuoką, padalyti santuokos metu Airijoje įgytą turtą, priteisti išlaikymą ir jo įsiskolinimą nepilnamečiam vaikui, kompensaciją, atlyginti neturtinę žalą, taip pat priteisti įsiskolinimą bankui pagal Airijoje turimas prievoles.

Teismas, spręsdamas bylos iškėlimo klausimą, turi pasitikrinti jurisdikciją kiekvienam šeimos byloje su tarptautiniu (užsienio) elementu keliamam reikalavimui atskirai. Net ir tuo atveju, jei teismas turi jurisdikciją priimti sprendimą santuokos nutraukimo byloje, tai nereiškia, kad jis automatiškai turi jurisdikciją ir sprendžiant vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir (ar) išlaikymo klausimą, t. y. teismas gali turėti jurisdikciją spręsti tik vieną iš pareikštų reikalavimų, kelis iš pareikštų reikalavimų, visus reikalavimus arba nė vieno iš jų (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2015-12-22 apžvalgos 3 dalis).

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas, aiškindamas jurisdikcijos pagrindų santykį, nurodė, kad jurisdikcijos pagrindai tiek reglamente „Briuselis II bis“, tiek Išlaikymo reglamente yra suformuoti labiausiai atsižvelgiant į vaiko interesus, ypač į artumo su bylos nagrinėjimo vieta kriterijų, todėl tais atvejais, kai skirtingi teismai nagrinėja santuokos nutraukimo bylą ir bylą dėl tėvų pareigų, reikalavimas dėl išlaikymo vaikui turi būti keliamas ne santuokos nutraukimo bylą nagrinėjančiame teisme, o tėvų pareigų klausimą sprendžiančiame teisme, nes šis teismas gali geriausiai įvertinti reikalavimus dėl nepilnamečių vaikų išlaikymo ir nustatyti mokėtiną sumą, kuria būtų prisidedama prie vaiko priežiūros ir ugdymo.

Apylinkės teismas pagrįstai nustatė, kad neturi jurisdikcijos nagrinėti ir spręsti ieškinio reikalavimo dėl išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiui vaikui priteisimo, ir šis ieškinio reikalavimas neteismingas Lietuvos Respublikos teismams, nes bylose dėl tėvų pareigų (reglamento „Briuselis II bis“ 8 straipsnis), ir bylose dėl vaikų iki 18 metų išlaikymo pasirinkti jurisdikciją yra griežtai draudžiama (Išlaikymo reglamento 4 straipsnio 3 dalis).

Ieškovui ir atsakovei priklausantis nekilnojamasis turtas – gyvenamais namas su žemės sklypu – yra Airijoje. Nesant tarptautinių teisės aktų, suteikiančių teisę šiam teismui nagrinėti klausimą dėl nekilnojamojo turto padalijimo Airijoje, Lietuvos apylinkės teismas neturi jurisdikcijos nagrinėti ir spręsti ieškinio reikalavimo dėl santuokos metu įgyto nekilnojamojo turto Airijoje padalijimo, taip pat klausimo dėl kreditorinio įsipareigojimo Airijos bankui pripažinimo bendra prievole. Reikalavimo dėl užsienio valstybėje esančio turto teisinio statuso ir jo padalijimo tarptautinio teismingumo klausimas turi būti vertinamas atskirai ir nepriklausomai nuo reikalavimo dėl santuokos nutraukimo nacionalinio teismingumo klausimo (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2015-12-22 apžvalga, 7 dalis).

Todėl Lietuvos apylinkės teismas pagrįstai atsisakė priimti nagrinėti ieškovo ieškinio reikalavimus dėl išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiam vaikui priteisimo, dėl nekilnojamojo turto padalijimo Airijoje ir dėl Airijoje įgyto kreditorinio įsipareigojimo pripažinimo bendra prievole. Taigi, ši byla Lietuvos teisme galėjo būti nagrinėjama tik tokiu atveju, jeigu būtų buvęs pareikštas reikalavimas tik dėl santuokos nutraukimo.

Iš šio pavyzdžio matyti, jog skyrybos gyvenant Airijoje gali sąlygoti tam tikrų procesinių kliūčių. Dėl to būtina skyrybų proceso formalumus patikėti kvalifikuotiems skyrybų advokatams. Skyrybos Airijoje yra viena iš mūsų praktikos sričių, todėl jei jus domina skyrybos Airijoje, spauskite šią nuorodą ir pasinaudokite paslauga „Skyrybos Airijoje arba skyrybos gyvenant užsienyje“.

Turite klausimų? Susiekite su mumis. PATEIKTI UŽKLAUSĄ

SKYRYBOS AIRIJOJE INTERNETU – pradėti procesą